two-women-sitting-on-floor-beside-brick-wall-BRITTERM

Nech už sa jedná o obvodové steny, nosné či deliace priečky všetky musia spĺňať najnovšie normy a požiadavky na energetické nároky. Spoznajte vlastnosti, ktoré musí mať aj vaša stavba. Vysokokvalitný murovací materiál zabezpečí kvalitnú hrubú stavbu a hlavne bývanie bez problémov!

Statická bezpečnosť

Čo tvorí základné prvky každej stavebnej konštrukcie? Je to samozrejme murovací materiál ako obvodové murivo, nosné priečky a stropy. Materiál na hrubú stavbu musí spĺňať predovšetkým kritériá bezpečnosti, odolnosti a úspory. Brúsená aj nebrúsená tehla vyniká prvotriednou pevnosťou a nosnosťou. Ponúka aj inovatívne riešenie s mimoriadnymi tepelnými, akustickými a izolačnými vlastnosťami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa F I G L A N D S C A P E S (@fig_landscapes),

Mechanická odolnosť a stabilita

Kvalitné murivo zabezpečí „ prirodzenú imunitu“ a mnohogeneračnú trvácnosť stavby. Tehla je preto vhodná na stavbu bežných domov, ako aj moderných nízkoenergetických až nulových budov. Extrémne poveternostné podmienky nepredstavujú žiadne hrozby pre murivo tohto typu. To platí aj pre potenciálnych škodcov a hlodavcov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephy D (@stephyday7),

Protipožiarna ochrana

Veľmi zásadná a dôležitá vlastnosť materiálu! Správny materiál musí zabezpečovať aj protipožiarnu ochranu. Tehla ako murovací materiál je vhodná aj na stavbu budov, ktoré si vyžadujú vysokú protipožiarnu odolnosť. Prípadný požiar je tak minimálne šírený do blízkeho okolia. Okrem toho sa tehla hodí aj do tesnej blízkosti vykurovacích telies, kachlí, krbov, sporákov alebo komínov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Artechne (@artechne_built),

Minimálna údržba a zdravé bývanie

Ďalším plusom murovaných tehlových domov, je okrem dlhej životnosti a nemennosti svojich vlastností, aj nízke zaťaženie prírody. Stavebný materiál neobsahuje prchavé organické látky, čiže neškodí ani ľudskému organizmu. Okrem toho sú náklady na údržbu minimálne, čím výrazne ušetríte na svojom budgete.

Takmer nulový murovaný dom predstavuje optimálne prostredie pre zdravé bývanie. Zdravotne a hygienicky nezávadné materiály naviac odvádzajú nadbytočnú vlhkosť zo stavby. Použitím vysokokvalitného materiálu je zabezpečená zdravá klíma a znížené riziko plesní na minimum.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dylan Richard Sims (@the_south_african_official),

Tepelná izolácia a akumulácia tepla

Takmer nulovej stavbe nesmie chýbať ani vlastnosť tepelnej izolácie a akumulácie tepla v jednom. Murovaný dom je ideálnym riešením do našich zemepisných šírok. Hrúbka muriva dosahuje dostatočný tepelný odpor a akumuluje teplo. V lete tak udržiava príjemný chlad a v zime  interiér dlhšie udrží teplo. Počas vykurovacej sezóny v súčte hodín budete kúriť až o 50 dní menej!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CANTER DESIGN LTD (@canter_design_ltd),

Akustická ochrana

Vynikajúca zvuková izolácia, ktorá je vďaka tomuto materiálu vytvorená je jednou z hlavných vlastností. Už žiaden ruch z ulice či susedových detí! Nik predsa nepohybuje o tom, že murovaný dom tlmí hluk. Navyše, akustická izolácia zodpovedá najnovším predpisom a normám, čo opäť kvalite stavby len prispieva.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Grant Construction (@grantconstruction),

Úspora energie

Každý, kto stavia sa zamýšľa nad úsporou. Nech už sa jedná o momentálne vynaložené výdavky počas stavby, alebo výdavky spojené so samotným bývaním. Ako spĺňa tepelnoizolačné požiadavky tehla? Potrebné parametre stavby sú zaistené už jednou vrstvou tehlového muriva. Tým sa splnia tepelnoizolačné požiadavky na obvodové steny. Nadštandardné tepelnoizolačné vlastnosti tehly naviac prispievajú k trvácnosti a „ dlhovekosti“ vašej stavby.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pino Arquitecto (@pinoarquitecto),

Pred výberom materiálu je nevyhnutné zamyslieť sa nad kvalitou a vlastnosťami materiálu, z ktorého chceme budovať svoj domov. Aj keď sa na murivo bude nanášať fasáda, výberom správneho stavebného materiálu, viete vopred predísť nežiadúcim problémom v budúcnosti. Buďte o krok vpred!

Morena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *